EN PL

blogHeader

Zimowe aktywności na zewnątrz dla całych rodzin

zima-the-little-gym

Zimowy sezon to dla wielu rodzin spędzanie czasu głównie w zamknięty przestrzeniach, aby uniknąć przeziębień, kataru, czerwonych nosów i całego tego zamieszania ze śniegiem. Zima nie musi oznaczać tylko siedzenia w domu, jest sporo możliwości spędzania czasu na zewnątrz. W tym artykule prezentujemy 8 pomysłów na spędzaniu czasu w zimę na zewnątrz: 

  1. Wybierzcie się na zimowy spacer lub wycieczkę przełajową. Nie pozwólcie, by niższe temperatury zatrzymały Was w domu. Wystarczy się cieplej ubrać i wybrać cel podróży. A jest w czym wybierać - zobaczcie szlaki turystyczne w mieście lub w Puszczy Bukowej

  2. Zagrajcie w zimowe kręgle. Dzieciom na pewno bardzo spodoba się ta aktywność, a przede wszystkim będzie to okazja do przekazania ciekawych informacji o zamarzaniu wody. Nie potrzeba dużo wysiłku, by zorganizować grę w lodowe kręgle, przeczytajcie instrukcję na stronie Mamawdomu

  3. Nauka przez zabawę ze śnieżnym wulkanem. Do tego projektu będziecie potrzebować trochę śniegu, plastikową butelkę, sodę oczyszczoną, ocet i barwniki spożywcze. Trzeba wszystko odpowiednio zmieszać i można obserwować, jak wulkan wybucha. Zobaczcie instrukcję krok po kroku.   

  4. Łyżwy lub hokej. Wybierzcie się pojeździć na łyżwach lub nawet pograć w hokej. W naszej okolicy nie brakuje lodowisk, gdzie można nauczyć się nowych umiejętności na łyżwach, spalić trochę kalorii, a przede wszystkim dobrze pobawić. 

  5. Rozgrzej się przy ognisku i upiecz pianki. Kto powiedział, że ogniska można robić tylko w lato? Spakuj się, weź pianki, czekoladę, ciepły koc i rozpal ognisko w wyznaczonym miejscu. Na pewno będzie to wyzwanie, trzeba będzie znaleźć suche drewno.  

  6. Zrób coś dobrego dla innych. Tu mamy dwie propozycje, gdy spadnie śnieg, można pomóc innym w odśnieżaniu okolic domu. W bezśnieżne dni pomysłem może być wysprzątanie okolicznego parku lub spędzenie czasu z rodziną pomagając w codziennych obwiązkach. Tego typu aktywności uczą dzieci pomagania innym i poczucia wdzięczności. 

  7. Wydarzenia na zewnątrz. Na pewno w Twojej okolicy nie brakuje różnych wydarzeń plenerowych, które odbywają się mimo niższych temperatur na zewnątrz. Wybierzcie się tam całą rodziną, wypijcie gorące kakao lub czekoladę i delektujcie się czasem spędzonym razem. 

  8. A gdy już spadnie śnieg… wybierzcie się na sanki, zróbcie orzełki w śniegu, ulepcie bałwana, albo wybierzcie się na narty. Niezależnie czy będzie to wyprawa na stok, czy obok domu, dzieci na pewno będą miały frajdę i dużo się nauczą

Korzystajcie z zimy, bawcie się wspólnie całą rodziną. The Little Gym działa przez cały rok, zapraszamy do zapisów na bezpłatne zajęcia próbne, wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie.