EN PL

blogHeader

Marta Pihan-Kulesza z TLG Szczecin w cyklu „Myśli Niepodległe”

 Marta Pihan-Kulesza_copy

 

W lutowej odsłonie cyklu „Myśli Niepodległe” główną bohaterką jest dobrze Wam znana z The Little Gym Marta Pihan-Kulesza. Marta jest utytułowaną gimnastyczką, reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i w Londynie.

 

W filmie opowiada, co zawdzięcza Szczecinowi, jak rozumie słowo „Niepodległość”, co jest dla niej wyjątkowego w Szczecinie. O pracy, pasji, rodzinie, pięknym zapachu czekolady w okolicach bulwarów… tego wszystkiego dowiemy się z filmu. Marta Pihan-Kulesza mówi: 

 

Największe osiągnięcia sportowe zawsze związane były ze Szczecinem. To tutaj była cała infrastruktura, z której korzystałam w ramach przygotowań. Mój mąż jest z Gdańska. Jako sportowcy mogliśmy pracować, jako trenerzy, właściwie wszędzie. Ja jednak nie wyobrażałam sobie mieszkania poza Szczecinem, bo to jest moje miejsce na Ziemi. Mąż po prostu musiał wybrać Szczecin. Nie mogliśmy znaleźć lepszego miejsca do wspólnego życia. 

 

Cykl „Myśli Niepodległe” realizowany jest w ramach niepodległościowej inicjatywy Codziennie Polskę tworzyMy. Akcja ma na celu całoroczne, obywatelskie świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości nie tylko w Szczecinie, ale i w całym kraju. Filmy w Szczecinie realizowane są w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W poprzednich odcinkach wystąpili: tyczkarz Piotr Lisek, laureat Nagrody Nike Cezary Łazarewicz i dziennikarz Roman Czejarek. 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu: 


Szczegółowe informacje na temat Marty Pihan-Kuleszy: 
Marta Pihan-Kulesza urodziła się w 1987 roku w Szczecinie. Polska gimnastyczka, olimpijka z Pekinu i Londynu. W zawodach rangi Pucharu Świata w latach 2009 – 2015 zdobyła sześć złotych, sześć srebrnych i cztery brązowe medale. W Londynie Pihan-Kulesza uplasowała się na 19. miejscu w finale wieloboju oraz wywalczyła 11. pozycję na ćwiczeniach wolnych. Była ósma na mistrzostwach Europy w wieloboju w 2008, dziesiąta w 2009 i jedenasta w 2010. W 2011 roku na Mistrzostwach Europy w Berlinie zajęła 11. miejsce w wieloboju oraz przeszła do finałów na równoważni, zajmując ostatecznie siódmą lokatę. Jest mistrzynią Polski w wieloboju gimnastycznym z lat 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013 i 2014 oraz wicemistrzynią z 2006, 2011 i 2015.