EN PL

blogHeader

Zmiana nawyków żywieniowych dziecka – dobre I złe praktyki oraz polityka The Little Gym

The-LittleGym_Szczecin_blog-2
Dzieci wykazują się zdumiewającym uporem, odmawiając próbowania nowych smaków. Nie interesują ich takie abstrakty jak wartości odżywcze nowej potrawy, a już na pewno nie współczują rodzicom, którzy stracili mnóstwo czasu, przygotowując coś specjalnego dla swoich pociech. „Nie” oznacza „nie” i kropka. Nie zjem brokułów, nie zjem surówki, nie ruszę tego brązowego jakby mięsa, a najlepiej proszę postawić na stole frytki i paluszki rybne.

Upór dziecka potrafi doprowadzić rodziców na krawędź rozpaczy. W takim stanie ducha często uciekają się do niewłaściwych rozwiązań, które wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Przykładami nagannych praktyk są: szantaż, przekupstwo, budzenie ducha konkurencji czy wręcz, w najgorszym przypadku, okazywanie gniewu. Owszem, na krótką metę, metody te mogą okazać się skuteczne. Niemniej ich zasadniczą wadą jest posługiwanie się negatywnymi emocjami.

W jaki sposób The Little Gym może pomóc?

Instruktorzy The Little Gym to nie tylko specjaliści od sportu i rozrywki. Starają się również promować wśród dzieci ideę zdrowego trybu życia, którego elementem jest zbilansowana dieta. Nasze podejście do zmiany nawyków żywieniowych jest zbieżne z ogólną metodą TLG. Zaczynamy od „małych kroków”, czyli małych kęsów, cieszymy się każdym sukcesem i staramy się, aby każdy posiłek był przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Liczy się wytrwałość oraz zapewnienie dziecku przyjaznego i bezpiecznego otoczenia. Dopiero w takich okolicznościach będzie gotowe opuścić swoją strefę komfortu i zmierzyć się z „nieznanym” – np. kęsem brokułu.

The Little Gym Szczecin to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody ze zbilansowaną dietą. Tuż przy naszym centrum znajduje się kawiarnia oferująca bogaty asortyment sałatek, zdrowych przekąsek i koktajli owocowo-warzywnych. Rodzice mają możliwość obserwowania przez szybę treningu swoich pociech, racząc się filiżanką wyśmienitej, świeżo zaparzonej kawy z ekologicznych plantacji.